Wyjatkowe ksiązki dla wyjątkowych czytelników

Innowacje W Nauczaniu Szkolnym

Innowacje W Nauczaniu Szkolnym
  • Autor: Petlák Erich
  • Wydawca: PETRUS
  • Format: 130x190 mm
  • Stron: 164
  • Oprawa: Miękka
  • ISBN: 978-83-7720-360-6
  • Cena: 25 zł

Rekomenduję książkę autorstwa profesora Ericha Petláka do opublikowania jej w Polsce. Zawiera szereg bardzo ważnych informacji dla nauczycieli, które mogą wykorzystać w swej codziennej pracy pedagogicznej z uczniami i w prowadzonych przez siebie systematycznych badaniach pedagogicznych, na użytek swej pracy zawodowej. Autor korzysta nie tylko ze specjalistycznej literatury słowackiej, ale także polskiej i anglojęzycznej.
Książkę cechuje wysoki poziom merytoryczny, metodyczny i naukowy. Język pracy dostosowany jest do interakcji z nauczycielami i wskazuje im najnowsze nurty w światowej dydaktyce ogólnej.
Wiele przykładów i propozycji Autora może z powodzeniem być wprowadzone w polskiej szkole, podnosząc poziom kształcenia, zrozumienie nauczanych treści przez uczniów, motywując ich do nauki poprzez wprowadzenie wielu innowacyjnych metod i czynników. Publikacja stanowi wspaniałe narzędzie dydaktyczne dla polskich nauczycieli, ale stanowi także kompendium wiedzy z zakresu dydaktyki ogólnej dla nauczycieli akademickich i studentów pedagogiki.

prof. Stanisław Juszczyk
Uniwersytet Śląski, Katowice

(…). Ta książka może stanowić doskonały materiał do samokształcenia, jak również do prowadzenia szkoleń nauczycieli w większych grupach w zakresie innowacyjnego podejścia do edukacji. W interesie uczących się jest, aby w szkole otrzymali szansę do wykazania się aktywnością, a nie tylko biernego słuchania i pamięciowego utrwalania treści edukacyjnych. Do tego potrzeba przygotowanych nauczycieli gotowych zmniejszyć liczbę zajęć prowadzonych metodą podającą, która – jak pokazują badania – jest jedną z najmniej efektywnych metod dydaktycznych. Odpowiedź na pytanie – czym można zastąpić metodę podającą? – znajduje się na kartach tej książki.

Zobacz również

Kategorie

Najnowsze

Najpopularniejsze

Allegro
Facebook

Kontakt

nietuzinkowecymelia@wp.pl